Ubytování pro školy v přírodě není vůbec snadné sehnat

Za současné složité situace je velkým rizikem vyrazit s celou třídou na školu v přírodě. Všichni však doufáme, že se do příštího jara problém šíření viru stabilizuje, takže se budeme moci vrátit do normálního života. I když je teprve začátek nového školního roku, rozhodně není brzy na plánování školy v přírodě. Ubytování pro školy v přírodě se totiž nebude shánět zrovna snadno.

Do jakého prostředí se vydat?

Ubytování pro školy v přírodě by se mělo nacházet v nádherné přírodě, aby si děti trochu odpočinuly od infrastruktury, a hlavně aby nasály trochu čerstvého horského vzduchu. Současní mladí mají totiž obrovský problém s počítači a jinou výpočetní technikou, která je drží přikované na kancelářských židlích jejich pokojíčků. Ideální je najít hotel pro rodiny s dětmi, jehož vybavení je přizpůsobeno malým návštěvníkům.

Jaké aktivity hledat v okolí?

Škola v přírodě samozřejmě není pouze o učení, ale také o výletech a různých sportovních akcích. Hotel pro děti se mnohdy nachází v blízkosti lesa, sjezdovek nebo cyklistických či běžeckých tras. U ubytování pro školy v přírodě by se pochopitelně mělo nacházet i dětské hřiště nebo alespoň velká zahrada či podobný travnatý prostor. Na něm můžete s dětmi hrát různé hry, díky čemuž posílí fyzičku a získají skvělé zážitky.

Děti by měly zůstat pohromadě

Školy v přírodě jsou na správnou organizaci hodně náročné. Jako učitelé máte za děti zodpovědnost po celý týden, a navíc je nutné dbát na jejich správnou výchovu. Z tohoto důvodu byste měli vybírat takový hotel, v němž budete všichni pohromadě. Nikdo by z kolektivu neměl být vystrčený, protože potom se může stát, že se s ním ostatní děti nebudou bavit. To malí školáci nesou velice špatně. Ještě nevíte, kam vyrazit na školu v přírodě? Zkuste se poohlédnout po hotelu pro děti v nádherném horském panoramatu.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Nikola Vondráková