Tajemné místo v naší zemi, kam se budete chtít vracet

Není mnoho míst, kde by si člověk přál trávit další a další víkendy. Na toto místo se ale budete s chutí vracet. V zimní i letní sezóně, ať bude venku krásně nebo déšť. Je tu prostě báječně.

Zimní dovolená značka ideál?

Koho by napadlo, že máme v naší zemi tak krásné místo. Je to trochu z ruky, ale když si s sebou vezmete vše, co potřebujete, bude se jednat o nezapomenutelné chvíle. Stačí vám třeba obytná vestavba do auta, a můžete se vydat na cestu. Přivítá vás rozlehlý lyžařský areál v Koutech nad Desnou. Kousek od Červenohorského sedla se budete na lanovce šťourat v mracích. A kolem? Přenádherná příroda a žádné davy lidí. Ideální zimní dovolená. A to jsme teprve přijeli.

V termálech naberete zpět svou sílu

Vyčerpání z lyží nebo snowboardu? Nevadí. V prosklené restauraci přímo pod svahem si dejte něco dobrého, nebo si pohrajte se svými dětmi v dětském koutku. A pak? No přeci do termálních pramenů. Zde dokonale zregenerujete celé tělo po náročném sportovním výkonu. A sněžit vám může přímo na vlasy. Nebo si raději dáte sjezd na tobogánu? Je jen na vás, který z mnoha bazénů v termálním parku Losiny si vyberete. Jedno je jasné – bude to pořádný relax.

A pak se to dozvíte

Když si dokonale odpočinete a budete mít chvíli volna na průzkum okolí, můžete si projít lázeňské městečko. Uvidíte výrobu ručního papíru, kterou si můžete sami vyzkoušet. V místní restauraci ochutnáte místní pivo, které má velmi zlověstný název a originální grafiku. To vám jistě vykouzlí úsměv na tváři. Ten vás ale přejde, protože se dozvíte něco z historie tohoto koutu země.

V 17. století se právě zde odehrávaly největší čarodějnické procesy. Z toho dodnes trochu mrazí. Překrásné, a přesto dosti tajemné místo. Budete si jej přát objevovat stále více.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Nikola Vondráková