Rakousko konkuruje přímořským letoviskům

Plánujete letní dovolenou a neláká vás moře? Respektive nevyhledáváte horko a jižní státy vám nic neříkají? Pak jste tady na správné adrese. Zvolte za cíl své dovolené naše sousedy. Dovolená v Rakousku bude tím pravým ořechovým.

Rakousko je země mnoha tváří. V zimě naláká na hory, ale má mnoho co nabídnout i v létě. Dovolená Rakousko nejsou jen Alpy, Salcburk a Vídeň, ale především krásní příroda a jezera. Jezera Rakousko jsou především lákadlem pro rodiny a dětmi. Poskytují dostatek zázemí pro pohodlnou dovolenou, kde si každý přijde na své. Děti budou nadšené z možnosti koupání, rodiče si mohou užít yachtingu, cyklosturistiky nebo wellness procedur, které dají odpočinout nejen znavenému tělu, ale i unavené duši.

Proč do Solné komory?

Dovolená v Rakousku u jezera je synonymem pro místní pohostinnost a velké zážitky. Pouhých 380 kilometrů od Prahy leží oblast Solná komora, patří mezi nejkrásnější a zároveň nejnavštěvovanější regiony v Rakousku. Jedinečnost tohoto regionu spočívá v kombinaci překrásné hornaté krajiny, křišťálově čistých jezer a malebnosti zdejších měst a obcí. Najdete tu celkem 76 jezer a jezírek, mezi nejnavštěvovanější i nejznámější patří Wolfgangsee, Attersee, Traunsee, Mondsee, Hallstättersee, Gosausee nebo Fuschlsee.

Užijí si rodiče i děti

Dovolená v Rakousku s dětmi může mít hodně podob. Největší úspěch ale budete mít v naprosto komfortních hotelech a hotýlcích, kde vás čeká veškeré zázemí a služby. Není problém zahrát si golf, využít wellness služeb nebo se dosytosti vyčváchat v panoramatických bazénech. Dovolenou v Solné komoře si můžete zpestřit i návštěvou některé ze zdejších ledových jeskyní v masivu Dachstein, solného dolu v Hallstattu nebo vyjížďkou zubačkou na vrchol Schafberg nad St. Wolfgangem.

Rakousko nám otevírá svou náruč a vítá vás. Nespojuje nás jen společná historie, ale zejména podobná kultura i nátura. Budete se zde cítit jako doma.

Publikováno: 27. 06. 2021

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Nikola Vondráková