Praktické tipy

Cestovní pojištění na dovolenou aneb zodpovědnost je žádoucí

Navštívit nevšední kraje, užít si odpočinek od každodenního shonu a zavítat tam, kde jsme ještě nikdy předtím nebyli. To jsou hlavní důvody, díky kterým jezdíme na zahraniční dovolené a vychutnáváme si vůni dálek.

Protože ale musíme myslet na všechno, je rozhodně lepší, když současně se zájezdem sjednáme i odpovídající pojištění. Zodpovědný přístup je zcela namístě, a to i kdyby volné dny probíhaly v naprostém poklidu.

A jak funguje pojištění v dnešní době?

Rok 2020 přinesl nečekané překvapení v podobě řady omezení, které zasáhlo do životů prakticky každé rodiny. Jak potom vlastně vypadá pojištění do zahraničí a covid 19? Na co je nutné se připravit ještě před cestou a kde získat potřebné informace, abychom pak byli na cestách klidnější a věděli, co nás může čekat? Otázek je jistě mnoho, bylo by proto vhodné mít všechny dotazy a odpovědi na jednom místě. Pojďme si probrat ty nejdůležitější věci.

Zásadní je, že sjednání cestovního pojištění pro případ léčebných výloh v zahraničí není ničím omezeno a k dispozici je také připojištění týkající se možného úrazu, ztráty zavazadel nebo tzv. občanské odpovědnosti. K dispozici však v tuto chvíli nebude pojištění storna zájezdu. A co otázky kolem koronaviru?

Připojištění bohužel není k dispozici

Online cestovní pojištění se nemůže vztahovat přímo na onemocnění koronavirem, v této formě tedy není z pochopitelných důvodů nabízeno. Stejně tak není možné hradit náklady na testování tohoto onemocnění, ať už bylo nařízeno z jakéhokoliv důvodu. V případě nutné karantény je ale pojistka automaticky prolongována na dobu nezbytně nutnou, postačí jen tuto informaci nahlásit asistenční službě na příslušné infolince.

Nezapomeňte vše důležité zvážit předem a případně se na pojistku i podrobně zeptat. Žádná otázka není nevhodná nebo nemístná, jde přeci o to, abyste měli jistotu, že?

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti se zahrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš a navíc si můžete naplanovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz