3 tipy pro dokonale hladkou pokožku, která vám vydrží celou dovolenou

Chystáte se na dovolenou a chcete, aby vaše pokožka vydržela po celý čas odpočinku hladká, a přitom nepodrážděná? Máme pro vás 3 jednoduché tipy, jak tohoto kýženého efektu docílit. A pozor! Aniž byste se museli obden holit.

Depilační krém: Komfortní varianta chemické depilace

Pro odstranění alespoň několik milimetrů dlouhých chloupků lze doporučit depilační krém, který představuje komfortní variantu chemické depilace. Poté, co krém naneseme na pokožku a necháme několik minut působit, jej i s chloupky smyjeme vodou. Nevýhodou je, že depilační krém neodstraní kratší chloupky a riziko představuje rovněž možnost alergické reakce. Před celkovou depilací proto doporučujeme krém nejprve vyzkoušet na malé části povrchu těla, a až potom případně pokračovat na větší plochy.

Depilační pásky a vosk: Bolestivé, ale efektivní

Pustíte-li se do odstranění chloupků v domácích podmínkách, představují depilační pásky jednu z bolestivějších variant. Depilační pásky pokrývá speciální vosk, který se po aplikaci na pokožku rovnoměrně „přilepí“ k chloupkům, které následně jedním tahem vytrhnete. I v tomto případě je však odstranění ochlupení nejefektivnější v případě, kdy jsou chloupky dlouhé alespoň 4-5 mm.

Epilátory: 1-3 týdny bez chloupků

Stejně tak lze pro odstranění chloupků doporučit i epilátor, po jehož použití zůstane pokožka bez chloupků 1 až 3 týdny v závislosti na každém člověku. I v případě depilace epilátorem platí, že by chloupky pro 100% odstranění měly být dlouhé alespoň 5 milimetrů. Nabídka zařízení je přitom skutečně široká, přičemž prvně záleží, zda potřebujete epilátor na tělo, anebo epilátor na obličej s peelingovým kartáčem, kterým zároveň z tváře odstraníte odumřelé buňky. Toužíte-li po skutečně dlouhodobé epilaci, bude předmětem vašeho zájmu nejspíše pulzní laserový epilátor či IPL epilátor, které na pokožku aplikují laserové nebo světelné pulzy a brání tak dorůstání vytrhaných chloupků.

Publikováno: 06. 04. 2018

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Nikola Vondráková