4 tipy na opalovačku v Itálii

Itálie nemusí být vyhledávaným cílem jenom u milovníků lyžování. Je vyhledávanou destinací i těch, kteří se rádi opalují u moře. Kam vyrazit? Podívejte se na přehled vyhlášených středisek, se kterými neuděláte chybu.

Lignano

Osvědčená dlouhodobá volba hlavně pro toho, kdo hledá klidnější dovolenou. Zvláště v oblasti Riviera si lže užít klid a pohody v oblasti, která nadchne zelení a všudypřítomnými palmami. Středisko ale umí nabídnout i svou rušnou část, spojenou s bohatým nočním životem. Navíc mluvíme o dobře dostupném severu Itálie.

Bibione

Osvědčená klasika tuzemských dovolenkám. Zaujme jak příznivá poloha, tak i mnoho ubytovacích kapacit a cekem příznivé ceny. Bibione má však i svou nevýhodu. Jedná se o tak oblíbené středisko, že potkáte Čecha na každém rohu. Komu by toto vadilo, může zkusit nedalekou alternativu v podobě menšího městečka Caorle. Ruch zde sice není takový, ale zároveň je zde o poznání méně tuzemských rekreantů.

San Benedetto del Tronto

Toto vyhlášení italské středisko sice leží i něco níže, než výše zmíněné – přesněji o několik set kilometrů, ale rozhodně se vyplatí dojet až sem. Proč? Vzhledem ke své poloze zaujme teplejším podnebím. Dále nechybí řadu ubytovacích kapacit a také krásné dlouhé písčité pláže. Připomeňme i oblast, ve které San Benedetto del Tronto leží. Označuje se jako Palmová riviéra, což celkem dobře demonstruje krásy této oblasti.

Alba Adriatica

Pokud vád oblast známá jako Palmová riviéra zaujme, můžete zkusit i další vyhlášené středisko. Nese název Alba Adriatica a je velmi podobné, jako výše zmíněné San Benedetto. Hlavně pro dlouhou písčitou pláž a také krásnou plážovou promenádu. I toto středisko je v posledních letech velkým hitem pro milovníky opalování v Itálii. Jak během sezony, tak nemusí zklamat ani první týdny v měsíci září, kdy jsou teploty vzduchu a moře také poměrně přijatelné.

Publikováno: 14. 11. 2022

Kategorie: U moře

Autor: Nikola Vondráková