U moře

4 tipy na opalovačku v Itálii

Itálie nemusí být vyhledávaným cílem jenom u milovníků lyžování. Je vyhledávanou destinací i těch, kteří se rádi opalují u moře. Kam vyrazit? Podívejte se na přehled vyhlášených středisek, se kterými neuděláte chybu.

Lignano

Osvědčená dlouhodobá volba hlavně pro toho, kdo hledá klidnější dovolenou. Zvláště v oblasti Riviera si lže užít klid a pohody v oblasti, která nadchne zelení a všudypřítomnými palmami. Středisko ale umí nabídnout i svou rušnou část, spojenou s bohatým nočním životem. Navíc mluvíme o dobře dostupném severu Itálie.

Bibione

Osvědčená klasika tuzemských dovolenkám. Zaujme jak příznivá poloha, tak i mnoho ubytovacích kapacit a cekem příznivé ceny. Bibione má však i svou nevýhodu. Jedná se o tak oblíbené středisko, že potkáte Čecha na každém rohu. Komu by toto vadilo, může zkusit nedalekou alternativu v podobě menšího městečka Caorle. Ruch zde sice není takový, ale zároveň je zde o poznání méně tuzemských rekreantů.

San Benedetto del Tronto

Toto vyhlášení italské středisko sice leží i něco níže, než výše zmíněné – přesněji o několik set kilometrů, ale rozhodně se vyplatí dojet až sem. Proč? Vzhledem ke své poloze zaujme teplejším podnebím. Dále nechybí řadu ubytovacích kapacit a také krásné dlouhé písčité pláže. Připomeňme i oblast, ve které San Benedetto del Tronto leží. Označuje se jako Palmová riviéra, což celkem dobře demonstruje krásy této oblasti.

Alba Adriatica

Pokud vád oblast známá jako Palmová riviéra zaujme, můžete zkusit i další vyhlášené středisko. Nese název Alba Adriatica a je velmi podobné, jako výše zmíněné San Benedetto. Hlavně pro dlouhou písčitou pláž a také krásnou plážovou promenádu. I toto středisko je v posledních letech velkým hitem pro milovníky opalování v Itálii. Jak během sezony, tak nemusí zklamat ani první týdny v měsíci září, kdy jsou teploty vzduchu a moře také poměrně přijatelné.

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Chcete si na dovolené pořídit nádherné fotografie? Vsaďte na smartphone iPhone 12 s kterým budete fotit jako nikdy předtím!

Plánujete dovolenou na kolech? Nezapomeňte si pořídit funkční cyklo triko a kalhoty. Koupíte je výhodně v e-shopu Kilpi!

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti si pohrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš, a navíc si můžete naplánovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz