Zrelaxujte mysl na kolech: Letní dobrodružství a očista v přírodě!

Už jsme se vymanili z pekelného horka a před sebou máme krásné léto plné možností! Teď je ideální čas vyjet ven a nechat svoji mysl volně proudit po horských a lesních cestách za krásného počasí. A co takhle strávit nějaký čas na kole? Tato sezóna je přímo stvořená pro to, abyste objevili kouzla horských kol! A co se týče letních dnů, jsou jako stvořené pro chvíle volna, kdy si můžete dopřát trochu dobrodružství. Ať už si zvolíte horskou chatu nebo táboření v lese, jedno je jisté – potřebujete spolehlivého parťáka, který vám pomůže vypořádat se s drobnými překážkami.

Myčka na kola

Potřebujete umýt kolo před domem nebo ho opláchnout od bláta, než ho dáte na držák na autě? Zapomeňte na zahradní hadici, která na kolo chrlí spoustu vody, ale práci se zaschlým blátem vám moc neusnadní. Kýbl s vodou a hadrem je sice šetrný způsob mytí, ale mnohem více oceníte pomoc mobilní tlakové myčky. Díky optimální úrovni tlaku neuškodí ani jemné mechanice kola a existují i takové, které lze napájet adaptérem do auta.

Tip: Skladná mobilní tlaková myčka Kärcher OC 3 Plus je vybavena nádrží, do které si můžete připravit až 7 litrů vody. Využijete ji kdekoli na cestách, jelikož ji pohání výkonná li-on baterie, která vystačí až na 15 minut provozu. Pokud ale budete mít více jak jedno kolo, sáhněte raději po modelu OC 3 Plus Car, který je navíc vybaven adaptérem do auta, což vám zajistí neomezenou dobu provozu.


Chcete vidět myčku v akci? Mrkněte na video:


Jak umýt kolo mobilní myčkou

Nejprve kolo odstrojte a sundejte všechny brašny, pokud je na kole máte. Začněte tím, že se zbavíte hrubých nečistot, jako jsou bahno, kameny nebo větvičky. Mobilní myčka má opravdu nízký tlak, ale i přesto se vyhněte citlivým mechanickým částem jako jsou brzdy, převodovka a řetěz. „Na kolo stříkejte vodu systematicky a kontrolovaně, rozhodně jej nekropte nahodile. Pokud je bláto zaschlé, omyjte ho a nechte vodu chvíli působit, aby povolilo, nebo si pomozte měkkým hadříkem či kartáčovým nástavcem, kterým silné nečistoty odstraníte. Nezapomeňte i na detaily a špatně přístupná místa,“ radí Lukáš Rom, produktový manažer Kärcher.


Jednou za čas důkladná péče

Jednou za čas věnujte svému bicyklu extra péči. Pomocí kartáčku s měkkými štětinami jemně vyčistěte brzdy, řazení, řetěz a přehazovačku. Na řetěz můžete použít speciální čistič, popř. použijte kartáček na řetěz k odstranění zbytků mastnoty a nečistot.


Po každém mytí vysušit

Chcete-li svému kolu zajistit co nejdelší životnost, otřete měkkým hadříkem přebytečnou vodu. Alespoň jednou za měsíc naneste po důkladném vysušení vhodný mazací prostředek na řetěz a další pohyblivé části. To pomůže minimalizovat tření, chránit proti korozi a prodloužit životnost komponent.


www.karcher.cz

Publikováno: 11. 08. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Nikola Vondráková