Letní Paříž vás okouzlí památkami

Jaká evropská metropole je častým cílem turistů? Rozhodně hlavní město Francie, tedy Paříž. Plánujete výlet? Určitě je dobré vyrazit v létě, což je skvělá doba na poznávání všech zajímavých míst. Jaká si nenechat ujít?

Eiffelova věž

Nelze začít u jiného zajímavého místa, než je právě Eiffelova věž. Je to jasná dominanta tohoto města a jedna z nejnavštěvovanějších památek. Jedná se o stavbu, která je 324 metrů vysoká a kromě jejího obdivování ze země je možné navštívit také vyhlídkovou plošinu, ze které je nádherný výhled po samotné Paříži.

Katedrála Notre-Dame

Chcete být uchváceni naprosto jedinečnou stavbou? Potom vás rozhodně zaujme ohromná gotická katedrále Notre-Dame, která byla postavena ve dvacátém století. Její krása je až neuvěřitelná a proto patří mezi nejkrásnější stavby nejenom Paříže, ale dá se říci, že doslova celé Francie.

Panthéon

Místo, které nechal vybudovat Ludvík XV. Jedná se nejenom o impozantní stavbu, která dokáže zaujmout svou krásou. Má také svůj historický význam. Spojený s tím, že právě tato stavba je místem posledního odpočinku různých francouzských osobností a velikánů. Jedním z příkladů je Emile Zola.

Vítězný oblouk

V čem je tato stavba unikátní? V první řadě tím, že je postavená v antickém vzoru. Zajímavé je také umístění, jelikož leží na ose samotného města. Vítězný oblouk nechal postavit Napoleon, a to jako připomenutí vítězné bitvy u Slavkova. Tato stavba má 50 metrů na výšku a kromě toho, že je téměř nepřehlédnutelná, nabídne i vyhlídkovou plošinu, ze které lze vidět celkem 12 tříd, které se sbíhají na místním kruhovém objezdu.

Muzeum Louvre

Asi nejznámější muzeum v Paříži. I když v ní budete v létě, při krásném počasí, doporučujeme toto muzeum nevynechat. Jedná se o největší sbírku umění na světě a mnohá unikátní díla okouzlí i toho, kdo umění zase až tak příliš nerozumí.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Nikola Vondráková