Poznávací eurovíkend v Berlíně

Poznávací zájezdy nemusí být nutně spojeny s cestováním přes půl planety. Zajímavé zážitky si lze odnést i z míst, které jsou z České republiky celkem dobře dostupné. Jedním z příkladů je eurovíkend v Berlíně, který může být plný poznávání zajímavých míst. Jaké jsou ty, které si zaručeně nenechat ujít?

Reichstag

Pro mnohé turisty jasným výchozím bodem. Ani vy byste to neměli mít jinak. Jde o unikátní stavbu, která je spojena nejenom s německou politikou, ale hlavně s tím, že kromě jiných materiálů bylo na stavbu použito ohromné množství skla. Díky tomu není problém snadno vidět třeba na zasedající německé politiky.

Braniborská brána

Zajímavá památka, která měla v historii Berlína i svou praktickou funkci, jelikož sloužila k výběru mýtného. Nyní se však jedná o klasickou památku, která patří mezi jeden ze známých symbolů Berlína. Kromě samotné stavby jako takové zaujme hlavně horní část, kde je řecká bohyně vítězství, která je znázorněna ve chvíli, kdy řídí vůz, který je tažen několika koňmi.

Televizní věž

I když se nejedná přímo o historickou památku, rozhodně je dobré tuto věž také navštívit. Je považována za jednu z možností, jak si užít skvělý výhled na celý Berlín. To proto, že její součástí je vyhlídková plošina, která je nejvyšším bodem celého města. Otevřena je i večer, což rozhodně přijde vhod, pokud chcete vidět Berlín také nádherně osvětlený.

Berlínská katedrála

Místo známé také pod názvem Berliner Dom, vás zaujme nejenom svou celkovou krásou. Určitě je třeba přidat i několik zajímavých faktů. Třeba ten, že v druhé světové válce došlo ke zničení této památky a tak musela být opět postavena. Součástí je také jedinečná krypta rodu Hohenzollernů. V ní se nachází až 400 rakví s pozůstalostmi osob z daného rodu, který sahá až 400 let zpátky. I to je důvod, proč se do této katedrály vypravit.

Publikováno: 21. 11. 2017

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Nikola Vondráková