Dovolená v Evropě

Poznávací dovolená – Eurovíkendy

Cestování se stává velmi oblíbené. Nejenom v souvislosti s možností povalovat se u moře. Hitem jsou i poznávací zájezdy. Největší zájem je o takzvané eurovíkendy. O co se jedná a jaké jsou nejoblíbenější?

Co jsou to eurovíkendy?

Už název celkem dobře napovídá, o jaký ty poznávacího zájezdu jde. Pokud jde o lokalitu, tak se jedná primárně o metropole. Když jde o délku zájezdu, je omezena právě na víkend. Obvykle mluvíme odjezdu v pátek a návratu v neděli. To znamená také jednu noc v hotelu. A jaké lokality se stávají velkým hitem?

Paříž

Obvyklý cíl, pokud se jedná o poznávací zájezdy. Potěší celkem dobrá dostupnost, ale i řada zajímavých míst. Jaká jasně dominují a na která jsou dané poznávací zájezdy přímo zaměřeny? Eiffelova věž je památkou číslo jedna, která rozhodně dominuje. Dále lze v rámci daného zájezdu poznat i další unikátní místa, jako je třeba Bazilika Sacré Coeur, velmi známá katedrála Notre Dame, nebo náměstí Svornosti.

Řím

Dalším zajímavým tipem na poznávací zájezdy je rozhodně Řím. Jedná se o hlavní město Itálie, které také nabídne obrovské množství lákadel, které za to skutečně stojí, i nyní si zmíníme několik hlavních. Dominantou je rozhodně Koloseum, které je ideálním výchozím bodem. Dále rozhodně nezklame třeba ani Konstantinův oblouk, bazilika Sv. Petra, Forum Romanum a další místa.

Londýn

Třetím městem, se kterým jsou spojeny zajímavé poznávací zájezdy, je Londýn. Láká i proto, že ceny letenky stále více klesají. A jaká jsou místa, která si nenechat ujít právě zde? Když se podíváme na výčet těch nejzajímavějších, je to rozhodně Towetr Bridge, stejně jako známý Big Ben, ale opomíjet nelze ani náměstí Trafalgar Square, nebo jednu z moderních dominant, v podobě velkého kola, které nese název London Eye. Hitem je ale třeba i Tower of London, zapsaný na seznam UNESCO.

Reklama

Chcete si na dovolené pořídit nádherné fotografie? Vsaďte na smartphone iPhone 12 s kterým budete fotit jako nikdy předtím!

Plánujete dovolenou na kolech? Nezapomeňte si pořídit funkční cyklo triko a kalhoty. Koupíte je výhodně v e-shopu Kilpi!

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti si pohrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš, a navíc si můžete naplánovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz