10 skvělých tipů, jak vydělávat online a užívat si dovolené v zahraničí po celý rok

Internet je místem, kde dnes můžete vydělat pěkný balík peněz. Je k tomu samozřejmě potřebných několik věcí, ale zároveň je to mnohem jednodušší, než si myslíte. Je v podstatě jedno, zda hledáte rychlé peníze nebo si chcete vybudovat pasivní příjem do budoucna. Internet nabízí možnost vydělat si peníze mnohem jednodušší, než jste si dosud mysleli. Pokud máte co nabídnout a máte alespoň malou trochu sebedisiplíny, v budoucnu můžete vydělávat peníze, aniž jste vstali z postele. Je to samozřejmě řečeno trochu zjednodušeně, protože ani internet vám nedá balíky peněz, aniž jste proto něco neudělali. V první řadě je třeba si uvědomit, že na světě žije více než 7 miliard lidí a většina z nich denně používá internet na jednu jedinou věc - získávání informací. Svět je místem, kde mají peníze velmi důležitou roli. Ale nejsou nejdůležitější, protože pokud peníze utratíte, vždy si můžete vydělat další. Lidé více začínají oceňovat čas. Minuty čas se totiž obnovit nedá, a tak jsou lidé ochotni platit za věci, které jim ho šetří. Velkou hodnotu má umění, zboží nebo znalosti. Vy něco můžete považovat za absolutní samozřejmost, ale jiní jsou za to ochotni platit. V neposlední řadě je zde fakt, že pokud máte práci od devíti do pěti, která není i vašim koníčkem, může být vytváření hodnot tím pravým. Přestože se totiž něčemu budete věnovat po pracovní době, nebudete mít vůbec pocit, že pracujete. Vaše činnost vás bude "pouze" naplňovat. Nejdeme tedy mluvit o tom, jak se dostat rychle k velkému objemu peněz, ale spíše vám ukážeme způsoby, jak se dá přivydělat si. Později z toho může být výdělek na plný úvazek, ale to závisí už jen na vaší šikovnosti. Je vždy dobré, pokud ovládáte nějaký světový jazyk, protože můžete oslovit větší publikum. Pokud totiž vytváříte něco v češtině, oslovíte Čechy a možná Slováky. V anglickém jazyce oslovujete 1,5 miliardy anglicky mluvících lidí. Samozřejmě jsou také způsoby, kde cizí jazyk nepotřebujete, ale základní znalost nikdy neuškodí. Jaké jsou tedy možnosti?

1. Napište e-book (e-knihu)

Pokud rádi píšete nebo máte básnické střevo, je hned několik způsobů jak to na internetu zužitkovat. Můžete napsat elektronickou knihu. Stačí vám najít ten správný nástroj k jejich rvorbu a psát. Fyzicky nepotřebujete vydavatele, knihu stačí nahrát na stránku, či obchod, který podobný obsah prodává. Na tvorbu můžete použít Google Docs, iBooks Author, Calibre nebo Open Office, které jsou zdarma. Knihu vyexportujete do některého s formátů.

2. Staňte se influencerem

Že nevíte, co to je? Ve zkratce, založte si Instagram. Pokud jste hezcí, něčím zvláštní nebo vtipný, hodně se foťte a fotky uveřejňujte na Instagram. Lidé vás začnou sledovat, aby dostali každý den dávku vašeho já. Po čase, když vás bude sledovat množství lidí, vás osloví nějaká firma, která bude po vás chtít, abyste vyfotili z jejich produktům. Pravděpodobně vám za to i zaplatí, protože bude chtít, aby všichni ti, kteří vás obdivují, viděli, že používáte zubní pastu značky XY. A takto se můžete stát nejen zabezpečeným, ale také slavným. Influencerem můžete být i na Youtube nebo Facebooku. A úplně nejlepší je, když jste všude. Zakázky získáte například přes https://pryard.com/cs/.

3. Pište články pro svůj oblíbený web

Pokud vás zajímá nějaká téma a vy by jste se jí rádi věnovali i profesionálně, zkuste oslovit některý ze serverů, jestli by neměl zájem o externího redaktora. Pro dané médium nemusíte pracovat na plný úvazek. Psaní se budete věnovat ve volném čase a budete placený za počet napsaných článků.

4. Prodávejte své fotografie online

Pokud rádi fotíte a jediné, co se s vašimi fotografiemi děje, je to, že se hromadí na externím disku, začněte je prodávat. Jde o jednu z činností, kde jazyk nepotřebujete. Zaregistrujte se na jedné ze stránek jako Shutterstock.com, dreamstime.com nebo bigstockphoto.com a prodávejte své foto výtvory. Podobné je to i s grafikou. Pokud si zjistíte, která témata jsou prodávány, víte velmi dobře zacílit a začít vydělávat první peníze.

5. Prodávejte zvuky nebo hudbu

V dnešní době se prodává leccos a do této kategorie můžeme zahrnout i zvuk nebo hudbu. Nemusíte být zpěvák a nemusíte mít nahrávací studio. S malou trochou šikovnosti to zvládnete i doma a s minimem investic. Zvuky a hudba se používají do reklam nebo youtube videí. Příkladem stránek prodávajících tento typ výtvorů jsou premiumbeat.com nebo audiojungle.com. A k tomu ještě malá rada na závěr, pokud budete nahrávat zvuk splachování v záchodě, dejte si pozor, aby vám mikrofon nepadl do záchodové mísy. Mluvím z osobní zkušenosti. Náhoda je blbec.

6. Natáčejte videa

Youtube je fenomén a video je velmi hledaný obsah. Navíc jde io velmi variabilní formát. Můžete jím bavit, vzdělávat, ukazovat, vyprávět příběhy nebo cokoliv, co vás napadne. Přestože na Slovensku nejsou výdělky z youtube tak vysoké, jako v zahraničí, i my zde máme lidi, kteří se úspěšně prezentují tvořením videí. Jsou ukázkou toho, že se to dá. Stačí jen chtít. Nepotřebujete kameru a vybavení za tisíce, potřebujete nápad. Možná jen tiše čeká ve vaší hlavě, dokud ho najdete a ukážete celému světu. Zkuste se tedy zamyslet, je to zcela zdarma.

7. Prodávejte své umělecké výtvory

Pokud vyrábíte květináče, strouháte ze dřeva, malujete nebo háčkovat, máte velké štěstí. Vaše produkty jsou totiž ve světě ceněné a bráno jako umělecká díla. Nemusí vám to ze začátku dávat miliony, ale pokud si v online prostoru uděláte jméno a značku, jednou vaše výtvory, kterými si trávíte svůj volný čas, může kupovat celý svět. Pěkným příkladem je stránka Etsy.com, což je jakási světová verze slovenského projektu Sashe.sk, kde najdete vytvořil lidi od výmyslu světa.

8. Staňte se řidičem ubírají nebo Taxify

Rádi řídíte? V tom případě je tento bod právě pro vás. Popřemýšlejte nad možností stát se řidičem některé z přepravních služeb. Řízení čistí hlavu a pokud se budete o své zákazníky pečovat vzorně, můžete si velmi slušně vydělat. Řízení patří k oblíbeným činnostem pro utrieďovanie myšlenek a nyní vám za to mohou i platit.

9. Pronajmeme svůj byt na Airbnb

Hotely jsou out. Lidé si hledají ubytování přes Airbnb. Pokud máte nemovitost nebo pouze volnou pokoj, je načase ji využít. Pokud je vaše bydlení zajímavé tím, že je v blízkosti centra města, popřípadě na samotě nebo je to od vás jen na skok do nejbližšího aquaparku, neváhejte. Vytěžte ze své nemovitosti maximum.

10. Vyučujte online

Na dnešní online době je skvělé, že na většinu úkonů absolutně nemusíte opustit pohodlí domova. A mnoho lidí toto oblibě také. Zároveň je tu však touha vědět. Pokud tedy něco víte opravdu dobře, popřemýšlejte nad možností vyučovat online. Ať už je to cizí jazyk nebo ten náš, slovenský, najděte lidi, kteří se ho chtějí naučit a platit vám za to, že se jim budete hodinu denně věnovat Možností je nevyčerpatelné množství. Kdybychom se každé chtěli věnovat podrobně, mohl by slovy vzniknout seriál na rok. Důležité však je, že jste se dočetli až sem a tím pádem s tím chcete něco udělat. Pokud chcete zjistit, zda je právě váš nápad prodejný, stačí si otevřít Google a hledat. Mnoho informací je dostupných zdarma a pak je v online prostoru strašně mnoho lidí, kteří vám za poplatek poradí. Oni totiž už své online peníze vydělávají.  

Publikováno: 11. 11. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Nikola Vondráková