Kam vlakem o vánocích

Vlaková doprava může být nejenom pohodlná, nebo levná. Velmi často může vycházet i velmi zajímavě s ohledem na rychlost. Chcete cestovat vlakem napříč Evropou? Poradíme vám, jaké trasy patří mezi nejvyhledávanější právě s ohledem na rychlost.

Začněte v Bruselu

Pokud se rozhodnete navštívit tuto známou evropskou metropoli, uděláte dobře nejenom z důvodu, že nabídne mnoho zajímavých krás. Je také ideálním výchozím bodem, pokud jde o cestování vlakem do dalších míst. Jaká to mohou být? Ideální volbou je Paříž. Do té se dostanete vlakem zhruba za 1,5 hodiny což je doba, kterou v rámci letecké přepravy často strávíte jenom na letišti. Stejně tak můžete z Bruselu vyrazit i do Amsterodamu. Ani sem není nutné létat. Stačí nasednout na vlak a za necelé 2 hodiny již můžete vystupovat v cílové destinaci.

Vlakem lze cestovat i z Londýna

I když se obecně jedná o město, ze kterého většina lidí létá, musíme říci, že dobrou volbou může být i cesta vlakem. Třeba v případě, že budete chtít jet z Londýna do již zmíněného Bruselu. Jak dlouho vám to bude trvat? Ani ne 2,5 hodiny. Stejně tak vás nemusí zklamat ani cesta na trase Londýn – Paříž. Ideální pro ty, kdo si chce co nejrychleji spojit dvě nejnavštěvovanější metropole. Stačí vám lehce přes dvě hodiny a rázem jste v požadovaném cíli.

Zkuste i Španělsko

Je jedno, zda do země jedete za památkami, nebo kvůli lenošení na pláži. Platí, že když se budete chtít přesunout jinam, je osvědčenou volbou právě vlak. A to i při cestě po Evropě, kdy vám na cestu z Barcelony do Madridu bude stačit 2,5 hodiny. Ještě o něco kratší čas vezme cesta na trase Madrid – Sevilla, což jsou města, mezi kterými lidé často cestují letadlem – a zbytečně. Stejně tak nemusí být problémem sednout na vlak a zamířit do sousední Francie, ideálně Paříže, které už je, jak jsme zmínili výše, spojena s další řadou zemí.

Publikováno: 05. 12. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Nikola Vondráková