Na chvíli dobrodruhem

Stále více Čechů vyhledává dovolenou s obytným vozem pro více osob nebo autokarem. Najít půjčovnu, která nabízí tyto vozy je spousta a tak není problém, si karavan zapůjčit a vyrazit na pár dnů za brány velkoměsta. Zažít jedinečnou dovolenou, která vždy bude určitě stát za to, je pro každého účastníka dobrodružstvím. Jízda splňuje všechny podmínky komfortu od spací zóny přes vaření kávy až po sociální zařízení a odpadá tady i otřepaná fráze : „Jsme všichni? Máme každý souseda?“. Vyrazit znovu na cestu je jen na nás a netlačí nás tak časová tíseň.

Hotel na kolech

Ti z vás, kteří mají v srdci alespoň malý kousek dobrodruha, je právě dokonalou volbou dovolené obytný vůz či karavan pro více turistů. Půjčit obytný vůz dnes není vůbec složité a dostanete tak komfort v podobě hotelu na kolech. Pokud si vyloženě nepotrpíte na luxusní koupelnu a obsluhu hotelového personálu stačí si zabalit pár kousků oblečení, nasednout a vyrazit. Je jedno jestli se rozhodnete pro cestu na jih za sluncem a písečnými plážemi nebo na sever za krásami finských jezer. Hotel na kolech v podobě půjčeného karavanu nebo obytného vozu pro více osob nabízí vše, co by jste našli nejen v hotelu.

Cestování jinak

Ten, kdo je celou dobu zvyklý na dovolenou v oblíbených destinacích a hotelích a vyzkouší pak jeden rok cestování v obytném voze, bude nadšen. Uvolnění a svobodu cestování umožňuje právě cesta v karavanu. A to si ho nemusíte hned kupovat. Vyzkoušet si cestování jinak můžete v zapůjčeném obytném voze nebo karavanu a zjistíte tak, zda vám tento styl dovolené bude vyhovovat či nikoliv. Je ale spoustu dobrodružných cestovatelů, kteří tomuto kouzlu cestování propadli. A není to jen o karavanu. Kola, dětské kočárky nebo jiné sportovní vybavení si lze vzít s sebou. Místa je obytných vozech dost a vy se tak můžete naprosto oddat volným chvílím svého odpočinku. Obytné dodávky jsou určeny nejen pro jednotlivce či pár, ale zejména pro vícečetnou skupinu.

S karavanem do kempu

Dovolenou strávenou v kempu nemusíte nutně strávit pod stanem. Možná to pro některé jedince může být vzrušující a zábavné, ale je i spousta lidí, kteří mají rádi trochu komfortu, alespoň co se týče spaní. Karavan nebo obytný vůz přináší nejen komfort v podobě lůžka, ale i minikuchyň a sociální zónu. Grilování bývá součástí každé dovolené strávené v karavanu a lidé si to náležitě užívají.Ne všude se ale může kempovat a tak vhodným místem jsou právě kempy, kde je možnost otevřeného ohně nebo grilování povoleno. Ne jinak tomu je i mnohých zemích Evropy a na to si dobrodruzi v karavanu musejí dát pozor.

Publikováno: 23. 02. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondráková