Co vidět v Praze? TOP 5 památek, po kterých turisté šílí

Praha je plná pamětihodností. Ale kam přesně se vydat? Pokud si chcete vychutnat to nejlepší, co jedno z nejkrásnějších měst světa nabízí, bude se vám hodit následující výběr. Připravili jsme pro vás výčet památek, které turisté milují. Snímky následujících architektonických skvostů by neměly chybět ani ve vašem fotoaparátu!

Katedrála svatého Víta

Největší a nejvýznamnější pražský chrám sloužil jako místo ke korunovaci panovníků. Nachází se zde ostatky králů a svatých zemských patronů.

Pražský hrad

Nejvýznamnější český hrad se tyčí nad Vltavou na vrchu Opyš. Kdysi v něm sídlili čeští králové a od roku 1918 je sídlem prezidenta ČR. Postupnými dostavbami se z Pražského hradu stala jedna z největších staveb svého druhu na světě.

Karlův most

Být v Praze se a neprojít se po Karlově mostě? Nepřipadá v úvahu. Nejstarší stojící most přes řeknu Vltavu je zkrátka impozantní. Jednoznačně jedna z nejikoničtějších pražských staveb.

Národní divadlo

Novorenesanční budova Josefa Zítka patří k nejvýznamnějším českým stavbám. Budova je je vysoce ceněna nejen z architektonického, ale také z národněkulturního hlediska.

Pražský orloj

Středověké astronomické hodiny budí velký rozruch mezi zahraničními turisty. Nachází se na jižní straně věže Staroměstské radnice a jsou technologickým unikátem. O pohon hodin, apoštolů a kalendářní desky se stará mechanický hodinový stroj.

Kde se ubytovat?

Užít si nejkrásnější pražské památky znamená strávit v metropoli minimálně několik dní. Nezapomeňte však na to, že jedním z hlavních kritérií při výběru ubytování je dobrá dopravní dostupnost. Najděte si proto hotel Praha přímo v centru – nebudete ztrácet čas zdlouhavými přesuny. Dobrou volbou je čtyřhvězdičkový hotel Belvedere, který mimo jiné patří mezi nejvyhledávanější konferenční prostory v Praze. Více se o něm dozvíte na www.hotelbelvedereprague.cz.

Publikováno: 04. 04. 2018

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Nikola Vondráková

Tagy: co vidět v praze | nejlepší památky v praze