Co vidět v Praze? TOP 5 památek, po kterých turisté šílí

Pokud si chcete vychutnat to nejlepší, co jedno z nejkrásnějších měst světa nabízí, bude se vám hodit následující výběr. Připravili jsme pro vás výčet památek, které turisté milují. Snímky následujících architektonických skvostů by neměly chybět ani ve vašem fotoaparátu!

Největší a nejvýznamnější pražský chrám sloužil jako místo ke korunovaci panovníků. Nachází se zde ostatky králů a svatých zemských patronů.

Nejvýznamnější český hrad se tyčí nad Vltavou na vrchu Opyš. Kdysi v něm sídlili čeští králové a od roku 1918 je sídlem prezidenta ČR. Postupnými dostavbami se z Pražského hradu stala jedna z největších staveb svého druhu na světě.

Novorenesanční budova Josefa Zítka patří k nejvýznamnějším českým stavbám. Budova je vysoce ceněna nejen z architektonického, ale také z národněkulturního hlediska.

Středověké astronomické hodiny budí velký rozruch mezi zahraničními turisty. Nachází se na jižní straně věže Staroměstské radnice a jsou technologickým unikátem. O pohon hodin, apoštolů a kalendářní desky se stará mechanický hodinový stroj.

Užít si nejkrásnější pražské památky znamená strávit v metropoli minimálně několik dní. Nezapomeňte však na to, že jedním z hlavních kritérií při výběru ubytování je dobrá dopravní dostupnost. Najděte si proto hotel Praha přímo v centru – nebudete ztrácet čas zdlouhavými přesuny.

Dobrou volbou je čtyřhvězdičkový hotel Belvedere, který mimo jiné patří mezi nejvyhledávanější konferenční prostory v Praze. Více se o něm dozvíte na www.hotelbelvedereprague.cz.

Publikováno: 04. 04. 2018

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Nikola Vondráková

Tagy: co vidět v praze | nejlepší památky v praze