Wellness cestování zažívá boom

žena u kola

Třetina z nás dává při plánování dovolené přednost svému zdraví a pohodě, přičemž v průměru 108 minut mimo dosah jakýchkoli technologií.

Nemělo by být překvapením, že s důrazem na osobní pohodu jsou wellness výlety stále častější. Odhaduje se, že do roku 2022 bude 12 miliardy cest ročně Lidé se na tyto výlety vydávají, aby si odpočinuli, zaměřili se na svou duševní pohodu a zůstali aktivní.

Cestování a prohlídka památek jdou ruku v ruce; mnoho cestovatelů si rezervuje dovolenou, aby navštívili oblíbené turistické atrakce a zároveň se seznámili s místní historií. Co chtějí cestovatelé na svých wellness výletech dělat?

Nejvíce wellness dovolených se koná v Evropě

V roce 2017 se uskutečnilo v Evropě přibližně 300 milionů wellness zájezdů. Na druhém místě se umístila Asie a na třetím Severní Amerika. Čtyři země, které zaznamenaly největší přínos wellness cestovatelů, jsou Německo, Francie, Rakousko a Řecko.

"Jsme potěšeni, že oznámení kancléřky přivítal cestovní ruch. Ředitelka vyjádřila potěšení nad tím, že odvětví cestovního ruchu uvítalo kancléřovo oznámení.

" Cestovní kanceláře stále častěji poskytují služby těm, kteří si přejí upřednostnit své wellness během pobytu mimo domov; může se jednat o součást dovolené nebo o speciální wellness cestu. Členové nabízejí různé možnosti, například dobrodružné, mládežnické nebo výletní značky, s ubytováním, které má zvláštní vybavení a podrobné wellness programy, aby cestovatelé získali přesně to, co si od své cesty přejí.

Se začátkem nového roku se mnoho lidí začíná zabývat tím, jakou dovolenou si letos vezmou. Nyní je vhodná doba na rezervaci, protože je k dispozici mnoho slev a možností, takže je rozumné rezervovat si dovolenou včas, abyste získali nejlepší nabídku pro vámi preferovanou dovolenou. Pro ty, kteří chtějí odjet a odpočinout si, ať už se chtějí zaměřit na své fyzické či duševní zdraví, navštívit oblíbenou destinaci nebo vyzkoušet něco nového, je nyní ideální čas prozkoumat všechny možnosti.

Aktivity pro wellness výlet

Kombinace wellness a poznávání památek může vytvořit nezapomenutelný zážitek, protože vám umožní prozkoumat nová místa pěšky a věnovat čas vnímání okolí, místo abyste jen projížděli autem nebo jiným motorovým vozidlem. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je pěší prohlídka s průvodcem, která může turistům přiblížit minulost a přiblížit témata, jako je například to, zda byl královský princ vrahem, staré město Barcelony a kdo zabil JFK.

Pěší dovolená se stala mezi cestovateli velmi populární. Mohou si obout turistické boty a prozkoumat úchvatnou krajinu v různých destinacích po celém světě. Na konci každého dne se mohou utábořit se svými přáteli a rodinou nebo s dalšími lidmi, které potkali na začátku cesty. Je to ideální způsob, jak se odpoutat od technologií a spojit se s přírodou.

Proč je wellness cestování na vzestupu

Jak si společnost stále více uvědomuje důležitost vlastního zdraví a pohody, je to jistě jeden z hlavních faktorů nedávného rozmachu wellness cestování. Lidé, kteří dříve jezdili na dovolenou především odpočívat a relaxovat, nyní dělají další kroky k péči o svou mysl a tělo.

Publikováno: 09. 03. 2023

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Nikola Vondráková