Letošní trendy v dovolené u moře

Když se řekne dovolená, má mnoho lidí různé představy jak o trávení volného času, tak i o destinaci. Pokud něco dominuje, je to dovolená u moře, která je spojena hlavně s relaxem. Jak vypadá ta ideální?

Jaké destinace jsou hitem?

Když se řekne dovolená u moře, musíme jako první zmínit jasnou dvojici destinací. Je to Itálie a Chorvatsko, které patří mezi stálice. Klasický zájezd je spojený s autobusovou nebo vlastní dopravou a ubytování v apartmánech. Lákavými zeměmi jsou i jiné lokality, jako třeba Řecko, Španělsko, nebo také exotické Egypt, Turecko a Tunisko.

All inclusive jde do popředí

Jak je to se stravováním? Do popředí se v posledních letech dostává koncept all inclusive. Hlavně u leteckých zájezdů je vyhledávanou formou. Co to znamená? Přísun neomezeného jídla a pití, a to v ceně zájezdu. Dovolenkáři tedy nemusí řešit žádné další výdaje, jelikož vše mají v ceně. Ta navíc není ani tak přemrštěná. Dobré je si před odjezdem zjistit, co vše se do režimu all inclusive vztahuje, a co nikoliv.

Ceny se snižují

Dovolená u moře už nemusí být tak nedostupná, jako tomu bylo v minulosti. Ceny poslední roky celkem zajímavě klesají. Hlavně potom v destinacích na severu Afriky, nebo v Turecku i Řecku. Tam není problém pořídit týdenní pobyt s all inclusive za ceny lehce přesahující 10 000 korun na osobu. I toto výrazně láká mnohé cestovatele a proto jsou zájezdy k moři tolik vyhledávány. Objevují se otázky týkající se bezpečnosti Jak to s ní je? Je jasné, že teroristické hrozby jsou velkým tématem. Několik se jich událo i v turistických destinacích. Na jednu stranu musíme říci, že riziko existuje, ale na druhou stranu připomeňme, že není zase až tak velké. Navíc i hotely se snaží přidat na bezpečnosti a maximálně tak své hosty ochránit. Proto se dá říci, že rizika rozhodně není nijak vysoké. Naopak.

Publikováno: 11. 10. 2017

Kategorie: U moře

Autor: Nikola Vondráková