Dovolená ve světě

Poněkud dobrodružná dovolená na Madagaskaru: Objevte neprobádaný ostrov!

Pokud máte pocit, že jste již všechno viděli a leccos zažili, vydejte se tento rok na Madagaskar. Romantický ostrov jistě znáte podle stejnojmenné série animovaných filmů a vězte, že ve skutečnosti je ještě krásnější. A protože je relativně izolovaný, doposud se ho nedotkla masová turistika. Zachovává si proto zcela autentický ráz a nabízí turistům vskutku nevšední zážitky.

Důvodů, proč vyrazit právě na Madagaskar, je celá řada. Jestliže si během dovolené neodpustíte brouzdání v blankytně modrém moři, zde si toho užijete až až. Čarokrásné pláže však tvoří jen špičku ledovce. Madagaskar láká především jedinečnou endemickou faunou a flórou. Na ostrově žije přes padesát druhů lemurů, rostou zde majestátní bobaby a spousta dalších unikátních rostlin.

Na Madagaskaru se nebudete nudit ani minutu. Nachází se zde množství národních parků a rezervací, které rozhodně musíte navštívit. Místní lidé jsou velmi vstřícní a turisty vítají s otevřenou náručí. Budete se zde cítit jako doma, jen s rozdílem, že na Madagaskaru je mnohem teplejší počasí.

Pro vstup na ostrov budete potřebovat vízum a pas platný po dobu min. 6 měsíců po ukončení pobytu. Dobrá zpráva je, že není vyžadováno žádné speciální očkování. Počítejte však s výskytem několika nepříjemných nemocí, proti kterým se naočkovat můžete (žlutá zimnice, břišní tyfus, žloutenka typu A a B). Na Madagaskaru se také celoročně vyskytuje malárie, ale ani to by vás od cestování nemělo odradit. Zmíněné nemoci jsou typické pro většinu exotických destinací.

V každém případě si před odjezdem sjednejte kvalitní cestovní pojištění. Lékařská péče na Madagaskaru je na solidní úrovni, ale ošetření v privátním lékařském zařízení by mohlo výdaje za vaši dovolenou hodně navýšit.

Zároveň si ověřte, zda vám bude stačit standardní pojištění rekreačních sportů, nebo si budete muset připlatit za připojištění adrenalinových/extrémních sportů. K typickým aktivitám, které lze během dovolené na Madagaskaru provozovat, patří šnorchlování, potápění, ale také motorové vodní sporty a tenis.

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti se zahrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš a navíc si můžete naplanovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz