Dovolená na horách stále přitahuje

Není to jenom moře, které láká mnoho cestovatelů. Hitem začíná být i dovolená v horách. Jaké jsou možnosti a co dominuje? Podívejte se na soupis variant, kteří lidé v souvislosti s daným typem pobytu hledají nejvíce.

Lyžování v Alpách

Kvalita tuzemských zimních středisek stále stoupá. Pokud jde o porovnání s možností pobývat v Alpách, tak musíme říci, že zahraniční střediska jsou na tom stále lépe. Jak pro množství sněhu, tak i pro celkové délky sjezdovek. Proto se lyžování v Alpách stává velmi vyhledávaným typem dovolené, a to u aktivně založených jedinců. Hlavně potom u lidí, kteří milují lyžování, nebo snowboarding. A jaké země dominují? Je to Rakousko, Itálie, ale také Francie. Možnou zajímavou zemí je také Švýcarsko, ale zde už je nutné připomenout podstatně vyšší ceny. Hlavně v porovnání se sousedním Rakouskem.

Na hory lze zamířit také v létě

Mnoho lidí má dovolenou na horách spojenou hlavně se zimním obdobím. Nejde však o možnost jedinou. Vyrazit na hory lze také v létě. Nabídka aktivit je celkem bohatá. Takový pobyt může nabídnout různě náročné túry po hřebenech a jiných značených trasách. Také nelze zapomínat na rostoucí počet cyklostezek, stejně jako na různé adrenalinové možnosti, jako jsou bobové dráhy, terénní koloběžky a mnoho dalšího, co nabízejí klasická zimní střediska. To proto, aby si návštěvníky získaly také během letního období.

Hotely, penziony, ale i chaty

Horské oblasti nabídnou bohaté možnosti ubytování. Pro náročné tu jsou horské hotely, kde nemusí chybět kvalitní pokoje, jídlo, nebo i wellness centrum. Pro méně náročné tu jsou připraveny i levnější penziony, které však také z hlediska kvality služeb rok od roku stoupají. Lákadlem jsou i horské chaty. Často možnosti, které jsou alternativou k apartmánu, nebo jde o možnosti, kdy si celý objekt může pronajmout parta přátel, která jezdí na hory společně. A to jak v létě, tak i v zimě.

Publikováno: 18. 10. 2017

Kategorie: Na hory

Autor: Nikola Vondráková