Nezapomenutelná dovolená na Slovensku? Hotel Bjornson v Jasné!

Na otázku, kam za netušenými cestovatelskými zážitky, se nabízí poměrně jednoznačná odpověď: na Slovensko! Pokud vás již omrzelo cestování do vzdálených destinací a raději byste zase jednou prožili dovolenou, na kterou se dopravíte vlastním autem, máme pro vás perfektní tip. Poměrně nedávno totiž u našich sousedů vyrostl nevídaný projekt – minimalistické chatky zasazené přímo v prostředí lesa. Působí severským dojmem a nabízí unikání spojení vysokého komfortu s přírodou. Projekt stylových chatek s názvem TREE HOUSES vznikl jako „přídavek“ k hotelu střediska Jasná Björnsonka. Moderní ubytovací komplex, který svým designovým pojetím odkazuje na minimalistický skandinávský styl, díky tomu navýšil původní kapacitu z 96 na 216 lůžek.

Příroda na dosah ruky

Nejznámější hotel Liptov – Björnsonka vsadil na to, co po čem v posledních letech prahneme zdaleka nejvíce – na maximální souznění s přírodou. V tomto konkrétním případě jde o přítomnost lesa, který mají hosté jen pár metrů od postelí. Chatky jsou již na první pohled v naprostém souladu s okolním prostředím; do lesa byly vsazeny citlivě a s maximální obezřetností vůči krajině. Enviromentálně smýšlející návštěvníky pak jistě potěší využití přírodních a chytrých materiálů. Jinými slovy – chaty se zde skutečně přizpůsobily přírodě, ne naopak. Pokud se rozhodnete pro ubytování v chatkách, užijete výhled na okolní les přes prosklenou čelní část. A také relax na prostorné terase. Za zmínku ovšem stojí i přítomnost moderních technologií. Inteligentní systém umožňuje nastavení vytápění či různých scén osvětlení.

Spousta místa pro rodinu i partu přátel

V areálu bylo vybudován celkem patnáct dvojchat, které jsou odděleny akustickou stěnou – mohou díky tomu fungovat jako jeden velký propojený apartmán, nebo jako dva samostatně oddělené apartmány. Kapacita dvojchaty činí až dvanáct osob, což je ideální pro větší skupinu, jež chce zůstat nablízku po celou dobu pobytu. Do jedné chaty se pak pohodlně vejde jedna čtyřčlenná rodina. Další informace a možnost rezervace online najdete na bjornsonka.sk/cs/.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Na hory

Autor: Nikola Vondráková