Za zážitky do Švédska? Severskou zemi si zamilujete!

Přestaňte jezdit prstem po mapě a vyberte si konečně destinaci, která vás uhrane svou jedinečnou krásou. Pokud vám nevadí nižší teploty a fakt, že pobyt nestrávíte koupáním v moři a sluněním na pláži, vydejte se směrem na sever. Švédsko nepatří k nejoblíbenějším severoevropským destinacím pro nic za nic. Jakmile vaše noha vkročí na území Skandinávie, pochopíte, proč jsou seveřané tak šťastní. Možná se budete chtít přestěhovat...

Zimu vnímat nebudete

Odrazuje vás představa, že je ve Švédsku ukrutná zima? Budete se divit, ale tak hrozné to není. Trajektem do Švédska rozhodně nemíří jen otužilci! Průměrné teploty jsou zde logicky o něco nižší, ale dá se to docela dobře vydržet. Navíc vás zahřeje vlídnost a přátelské chování místních obyvatel. Ty patří k nejveselejším lidem na světě. Chladnější počasí a tma vás trápit nebudou, protože vás země zahltí jedinečnými zážitky. K těm nejintenzivnějším patří polární záře. Tu opravdu hned tak někde neuvidíte.

Příroda ve 100% stavu

Milovníci přírody, pozor. To, co jste o Švédsku četli nebo slyšeli, je na míle vzdálené od reality. Zdejší příroda je ještě mnohem krásnější a předčí vaše očekávání. Švédové jsou si toho vědomi a až úzkostlivě se o životní prostředí starají. Užijete si zde procházky v nádherných parcích a přírodních rezervacích. A samozřejmě pohledy na hladinu jezer, kterých se zde na nachází více než 100 tisíc.

Inspirativní obyvatelé

Vraťme se ještě jednou ke Švédům. Kromě toho, že jsou přátelští a ekologicky smýšlející, se vyznačují ohromnou kreativitou. Průměrný seveřan neví, co je to nuda a dokáže se vždy zabavit. Švédové si užívají život a ve svém volnu se oddávají kultuře, zvelebování domácnosti a jídlu, které patří mezi jejich největší vášně. Chcete se o Švédsku dozvědět více? Raději si rezervujte trajekt do Skandinávie a přesvědčte se o zdejších krásách na vlastní oči. Nebudete litovat!