Praktické tipy

Kupujeme lezečky pro začátečníky

Většina lidí v dnešní době začíná s lezením na lezecké stěně. V lezeckých centrech si můžete kompletní lezecké vybavení půjčit. Jsou to však právě lezečky, které si z celého vybavení pořizují začínající lezci jako první.

I zde totiž platí pravidlo, že nejlépe znáte svoje vlastní boty. S vlastními lezečkami půjdou vaše výkony rychle nahoru. Prošlápnete si je podle sebe a budete mít při lezení větší jistotu. Když se rozhodnete si pořídit své první lezečky, musíte myslet na několik zásadních věcí.

Ani malé, ani velké

První, co by vás mělo zajímat, je velikost. Velikost lezeček je hodně diskutované téma. Dá se říci, že co lezec, to názor. Velikost se udává v metrické řadě, tedy tzv. MODO stupnice, což je délka chodidla v milimetrech. Při výběru však musíte zohlednit, délku a šířku chodidla, tvar chodidla i délku prstů. Přesnou velikost tedy musíte nejdříve vyzkoušet.

Obecně však platí, že začátečníci by se neměli trápit a lezečky je tedy nesmí tlačit. V tomto případě je zkrátka pohodlí na prvním místě.

Pro začátečníky jsou lepší tužší lezečky, nemají totiž tolik vyvinuté svaly v klenbě a prstech nohy. Tužší bota jim podrží nohu, nejsou tak unavení a nohy je méně bolí. Díky tomu pak nalezou více a rychleji se zlepšují.

Na designu záleží

I u takové věci, jako jsou lezečky záleží na vzhledu, a to především u dámských lezeček. Kromě pohodlí se vám zkrátka musí i líbit. Lezecké boty pro holky mají samozřejmě svá specifika, která zohledňují jinou anatomickou stavbu.

Lezení je skvělé i pro děti. Na lezecké stěně mohou začínat už ve čtyřech letech. I když není na začátku zcela nutné jim kupovat lezečky, nic tím rozhodně nezkazíte. Na trhu je dnes mnoho výrobců, kteří dětské lezečky vyrábí.

Zkoušet, zkoušet, zkoušet

Abyste se vyhnuli komplikacím při vracení a bolestem nohou z nepadnoucích lezeček, dbejte na pořádné zkoušení. Zajděte do specializované prodejny, pobavte se s odborníkem a hlavně si je nezapomeňte pořádně vyzkoušet.

Reklama

Chcete si na dovolené pořídit nádherné fotografie? Vsaďte na smartphone iPhone 12 s kterým budete fotit jako nikdy předtím!

Plánujete dovolenou na kolech? Nezapomeňte si pořídit funkční cyklo triko a kalhoty. Koupíte je výhodně v e-shopu Kilpi!

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti si pohrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš, a navíc si můžete naplánovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz