20 nejlepších cestovatelských destinací pro rok 2023

Cestování je skvělý způsob, jak poznat svět a nové kultury, památky a zvuky. Vzhledem k tomu, že existuje tolik úžasných míst, která můžete navštívit, může být těžké zúžit seznam potenciálních destinací. Abychom vám pomohli, sestavili jsme seznam 20 nejlepších cestovatelských destinací, které byste měli v roce 2023 navštívit.

1. Machu Picchu, Peru: Machu Picchu se nachází ve výšce 8 000 metrů nad mořem a je jedním z nejpozoruhodnějších a nejobdivovanějších starověkých míst na světě. Starobylou inckou citadelu musí navštívit každý, kdo se zajímá o historii a kulturu.

2. Paříž, Francie: Paříž je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě. Vydejte se na romantickou procházku městem světel, vychutnejte si vynikající jídlo a prohlédněte si světoznámé památky, jako je Eiffelova věž a Louvre.

3. Bali, Indonésie: Bali je tropický ráj s nádhernými plážemi, bujnými lesy a jedinečnou kulturou. Vychutnejte si vynikající kuchyni, odpočiňte si v nádherné krajině a prozkoumejte množství chrámů a rýžových polí.

4. Istanbul, Turecko: Istanbul má všechno - starobylou historii, úžasnou architekturu a neuvěřitelné jídlo. Prozkoumejte ve městě mnoho mešit, bazarů a dalších zajímavostí a udělejte si výlet do nedalekých ruin Efesu.

5. Hongkong: Toto pulzující město je tavicím kotlíkem kultur s vynikajícím výběrem jídel, úžasným panoramatem a pulzujícím nočním životem. Prozkoumejte mnoho městských čtvrtí a udělejte si výlet na ostrov Hongkong a na úžasné výhledy, které nabízí.

6. New York, USA: New York je jedním z nejoblíbenějších a nejikoničtějších měst na světě. Zajděte si na představení na Broadwayi, prohlédněte si Central Park a pokochejte se úchvatným výhledem z vrcholu Empire State Building.

7. Londýn, Velká Británie: Londýn je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě, a to z dobrého důvodu. Prozkoumejte mnoho městských památek, jako je Tower of London a Buckinghamský palác, a zajděte si do mnoha hospod a restaurací na vynikající jídlo a pití.

8. Tokio, Japonsko: Tokio je pulzující město plné energie a života. Vychutnejte si jedinečnou kulturu, vynikající kuchyni a prozkoumejte mnoho městských čtvrtí, jako je Šibuja a Akihabara.

9. Rio de Janeiro, Brazílie: Rio de Janeiro je nádherné město s úžasnými plážemi, svěžími lesy a neuvěřitelnými výhledy. Prozkoumejte ikonické památky města, jako je socha Krista Vykupitele a hora Sugarloaf, a užijte si rušný noční život.

10. Bangkok, Thajsko: Bangkok je vzrušující město s jedinečnou kulturou a vynikajícím jídlem. Prozkoumejte mnoho chrámů ve městě, navštivte slavné plovoucí trhy a užijte si rušný noční život.

11. Sydney, Austrálie: Sydney je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Prozkoumejte mnoho městských atrakcí, jako je například Sydney Opera House a Harbour Bridge, a vydejte se na výlet na nedaleké pláže za zábavou na slunci.

12. Reykjavík, Island: Island: Reykjavík je nádherné město s úchvatnou krajinou, jedinečnou kulturou a vynikajícím jídlem. Prozkoumejte mnoho městských zajímavostí, jako je kostel Hallgrímskirkja a Modrá laguna, a pokochejte se neuvěřitelnými výhledy.

13. Praha, Česká republika: Praha je úžasné město s romantickou atmosférou, vynikající kuchyní a fascinující historií. Prozkoumejte ikonické památky města, jako je Karlův most a Pražský hrad, a projděte se po krásném Starém Městě.

14. Madrid, Španělsko: Madrid je jedním z nejživějších měst v Evropě. Vychutnejte si vynikající kuchyni, prozkoumejte mnoho městských památek, jako je muzeum Prado a náměstí Plaza Mayor, a užijte si rušný noční život.

15. Amsterdam, Nizozemsko: Amsterdam je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě. Prozkoumejte mnoho městských kanálů, navštivte neuvěřitelná muzea a udělejte si výlet na nedaleká tulipánová pole, odkud se vám naskytne nádherný výhled.

16. Řím, Itálie: Řím je jedním z nejromantičtějších měst na světě. Prozkoumejte mnoho městských památek, jako je Koloseum a Pantheon, a projděte se krásnými ulicemi a obdivujte starobylou architekturu.

17. San Francisco, USA: San Francisco je ikonické město s nádhernými výhledy, vynikajícím jídlem a živou atmosférou. Prozkoumejte mnoho městských atrakcí, jako je most Golden Gate a ostrov Alcatraz, a pokochejte se nádherným výhledem z vrcholu věže Coit Tower.

18. Kapské Město, Jihoafrická republika: Toto pulzující město je skvělou destinací pro každého, kdo se zajímá o kulturu, přírodu a dobrodružství. Udělejte si výlet na Stolovou horu, prozkoumejte nedaleké vinice a užijte si neuvěřitelný výhled na město z vrcholu Lví hlavy.

19. Curych, Švýcarsko: Curych je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě. Vychutnejte si vynikající jídlo, prozkoumejte mnoho městských zajímavostí, jako je řeka Limmat a kostel Grossmünster, a pokochejte se úžasným výhledem z vrcholu hory Uetliberg.

20. Cancún, Mexiko: Cancún je skvělou destinací pro každého, kdo si chce odpočinout na pláži a pochutnat si na vynikající mexické kuchyni. Prozkoumejte mnoho zajímavostí města, jako jsou mayské ruiny a park Xcaret, a pokochejte se nádherným výhledem z vrcholu hory El Mirador.

Publikováno: 18. 02. 2023

Kategorie: Dovolená ve světě

Autor: Nikola Vondráková