Praktické tipy

Jarní romantika v Praze: Která místa musíte navštívit?

Jaro se nese v duchu romantických procházek, vyznání lásky a příjemných okamžiků strávených po boku milované osoby. A když se vydáte do míst, kde Amorovy šípy sviští kolem uší, vztahu to jedině prospěje. Ale kam by to mělo být? Nespočet vhodných míst, kde lze s partnerkou či partnerem strávit nezapomenutelné chvíle, najdete v hlavním městě. A je jich tolik, že se vyplatí sjednat ubytování Praha minimálně na týden.

Zlatou klasiku představuje Petřín. Počítejte však s tím, že se zde setkáte i s mnoha dalšími páry. Budete je potkávat na každém kroku, takže není od věci únik do „tajných“ zákoutí, kde je lidí mnohem méně. Například do Zahrady Kinských nebo menší zahrady Květnice.

Další znamenitou volbou je Průhonický park, který se mimochodem nachází na seznamu UNESCO. Mnozí o něm tvrdí, že patří k nejkrásnějším místům v republice a zřejmě tomu tak i bude. Procházky po okruzích vám zaberou spoustu času, ale stojí za to.

Pokud máte rádi květiny, nenechte si ujít návštěvu Botanické zahrady v Troji. Impozantní výhledy na Pražský hrad a Týnský chrám si za užijete v barokních Vrtbovských zahradách poblíž Petřína.

Preferujete-li delší procházky, určitě si zajděte na zřícenu Baba. Dostanete se k ní například od zastávky U Matěje (tam se dostanete z Dejvic) a poté pěšky přes vilovou čtvrť. Během cesty si užijete velmi pěkné výhledy na Prahu.

Neméně příjemná je procházka v okolí Hostivařské přehrady a podél Botiče. A samozřejmě i toulky údolím Divoké Šárky.

Mohli bychom pokračovat dál – k romantickým místům patří také Františkánská zahrada, zahrady Anežského kláštera či park Sacre Coeur. Jistě najdete mnohá další – hlavně si však najděte penzion Praha s dobrou dopravní dostupností, protože tak ušetříte spoustu času při přesunech.

Reklama

Chcete si na dovolené pořídit nádherné fotografie? Vsaďte na smartphone iPhone 12 s kterým budete fotit jako nikdy předtím!

Plánujete dovolenou na kolech? Nezapomeňte si pořídit funkční cyklo triko a kalhoty. Koupíte je výhodně v e-shopu Kilpi!

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti si pohrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš, a navíc si můžete naplánovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz