S jakým autobusem z Čech po celé Evropě?

Poloha České republiky doslova láká vyrazit do okolních států a jejich metropolí. Proč? Samozřejmě za poznáním. Pokud se rozhodnete cestovat autobusem po Evropě, podívejte se s námi na to, jaké jsou možnosti.

Eurolines

Jednou ze známých společností je firma Eurolines. Ta jezdí do Evropy i z České republiky, a často nejenom z Prahy. Je možné nastoupit také v Brně, nebo i Plzni, či Hradci Králové. Jedná se o celkem zajímavého dopravce, který jezdí do mnoha Evropských zemí. Lákadlem může být mimo jiné i u studentů, kteří na základě svého průkazu mohou získat slevy ve výši několika desítek procent.

Flixbus

V posledních letech stále známější autobusový dopravce, který nabízí pravidelná spojení mezi celou řadou evropských měst. Nechybí ani Praha, kde mnoho linek končí, ale odkud lze také do Evropy vyrazit. Společnost jezdí hned do několika desítek destinací a tak je pro cestování zajímavou volbou. A to i pro ceny, které mohou začínat na několika eurech. Autobusy navíc potěší i komfortem, nebo možností připojit se během jízdy k internetu.

LEO Express

Známá tuzemská společnost, která byla dříve známá jenom jako provozovatel železniční dopravy. Nyní však není problém využívat také autobusy a dostat se do celé řady evropských lokalit. Pro pohodlnost cesty nechybí připojení k internetu, nechybí také zásuvky, stejně jako je na palubě také steward, který poskytne jednotlivým cestovatelům vše potřebné.

Regiojet

Tohoto autobusového dopravce lze znát i pod názvem Student Agency, který byl, používán dříve. Jasným poznávacím znakem jsou také typicky žluté autobusy. I toto je jeden z dopravců, se kterým se lze dostat nejenom po České republice, ale je možné ho využívat také pro cesty do Evropy. Samozřejmě i zde je k dispozici komfort spojený se zásuvkami, nebo internetem. Mnohé zaujme také to, že v tomto případě mluvíme o české firmě, což je pro mnohé cestovatele také důvod výběru.

Publikováno: 28. 11. 2017

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Nikola Vondráková