Jak ušetřit na dovolenou? Fotovoltaika sníží vaše výdaje za elektřinu na minimum

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Zlato nebo kryptoměny? Riskantní hra s nejistým výsledkem. Máme něco lepšího, investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč. Máme konkrétní návod.

Inflace v Česku stoupla na téměř 17 procent. Čechům se tak začínají ztenčovat úspory ležící na účtech. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v únoru 16,2 % (v lednu 15,7 %).

Investování během období vyšší inflace může být složitější a zneklidňující. Na co vsadit, když se chcete ochránit před inflací? Máme konkrétní návod. Investice do fotovoltaiky se státní dotací až 301.500 Kč nemá v toto chvíli konkurenci. Současně se stanete energeticky nezávislými, snížíte si své platby za energie a v budoucnu budete vydělávat po dobu až 25let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky.

Je ale třeba nepodcenit kondici střechy a hlavní faktor je správný výběr instalační firmy. Již nyní existuje spousta nezávislých fotovoltaických expertů a srovnávacích serverů, jako třeba www.fotovolty.cz. Při současných cenách elektřiny a dotačních podmínkách, je možné počítat s návratností investice do fotovoltaické elektrárny v horizontu čtyř až pěti let.

Publikováno: 14. 04. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Alena Dvořáková