Lyžování Rakousko aneb už víte, kam pojedete na zimní lyžovačku

Současná situace je sice těžká a nepředvídatelná, avšak to vám nemůže zabránit v plánování tradiční zimní lyžovačky. Výlety na hory mají totiž své neopakovatelné kouzlo – a lyžování Rakousko ho jen podtrhne. Celý den se proháníte na perfektních sjezdovkách s přáteli a rodinou, a přitom zapomenete na všechny každodenní starosti a strasti. Do kterého střediska a do jakých hor se ale na lyžovačku vydat?

Okuste kouzlo rakouských horských chalup

Lyžování Rakousko je obecně vyhledávaným pojmem, po jehož zadání do vyhledávače se vám objeví nádherné hotely. Proč ale neokusit kouzlo tradičních lyžařských chat s rodinnou atmosférou? Útulnému interiéru ze dřeva s plápolajícím ohýnkem v krbu přeci nemůžete odolat. Ve druhém patře na vás navíc čeká vyhřátá postel s řádně tlustou, a hlavně vyhřátou peřinou. Takový zážitek okusíte pouze v Rakousku! Překvapeni budete i místní štědrou pohostinností.

Do kterého střediska se vydat?

Asi nejlepší lyžování v Rakousku, zažijete ve středisku Nassfeld-Hermagor, které se řadí k TOP10 nejoblíbenějším střediskům v celých Alpách. Naleznete jej kousek od italských hranic. Delší vzdálenost je nahrazena obrovským množstvím sněhu a nádherným panoramatem hor. Celkem je vám k dispozici 110 kilometrů sjezdovek, rozdělených do 3 kategorií obtížnosti.

Je lyžování v Rakousku bezpečné?

Bojíte se o bezpečnost svou i svých ratolestí? Jednou z nejlepších zemí v oblasti zabezpečení sjezdovek a kvalitě horské služby je právě Rakousko! Lyžování Rakousko je bezpečné, za což mohou dokonale upravené sjezdovky a skvělá kvalita vleků. Rakouské zákony navíc přikazují nošení ochranné přilby všem lyžařům mladším 15 let. Tím pádem klesl v posledních 10 letech počet nehod o více než 50 procent. Lyžování v Rakousku si určitě oblíbíte. Jakmile jednou uvidíte panorama zasněžených Alp, už nebudete chtít jezdit jinam.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Nikola Vondráková