Praktické tipy

Základní rady pro dovolenou v Chorvatsku

Máme-li sestavit žebříček nejoblíbenějších zemí, rozhodně bude dominovat Chorvatsko. Je oblíbenou destinací již několik let. Podívejte se na hlavní fakta spojená s tím, jak může i vaše dovolená v Chorvatsku vypadat.

Doprava

Letecká doprava sice dnes už není tak finančně nedostupná, ale rozhodně nedominuje, když se podíváme na hlavní možnosti dopravy, volí cestovatelé tu autobusovou. To proto, že vzdálenost není zase až tak dlouhá a celou cestu lze absolvovat za několik hodin. Druhou možností je cesta vlastním vozem. Je pohodlnější, rychlejší, i když trochu dražší. Při plném voze však může vycházet i podobně. Roli hraje i směr, který je zvolen – například v případě průjezdu Slovinskem.

Ubytování

Mohou to být hotely, ale často je dovolená v Chorvatsku spojená spíše s ubytováním v apartmánech. Ty buď poskytují samotné agentury a cestovní kanceláře, nebo je možné oslovit místní. A to, i když se rozhodnete přijet takzvaně „na blind“. Tato možnost vychází celkem dobře z cenového hlediska, a to mimo jiné i proto, že lidé volí vlastní stravování.

Destinace

Chorvatsko jich nabídne hned několik. Pokud jde o ty nejoblíbenější, rozhodně se jedná o ostrovy, jako je třeba Krk, stejně jako Pag. Dále nelze opomíjet ani několik dalších osvědčených míst, kterými Chorvatsko láká své turisty. Je to třeba Brela, je to také Šibenik, nebo známé velké město Zadar. Problém však není ubytovat se ani v menších vesničkách na pobřeží, a to hlavně u místních.

Ceny

Pokud mluvíme o cenách zájezdů, jsou celkem příznivé. I proto je Chorvatsko tolik vyhledávané. Na místě jsou ceny přece jenom o něco vyšší, než u nás. Hlavně ve velkých střediscích. V menších a klidnějších oblastech klesají, a tak se mohou těm lokálním výrazně přibližovat. A to ať už mluvíme o cenách v obchodech, o cenách suvenýrů, nebo třeba o cenách v běžných místních restauracích.

Reklama

Chcete si na dovolené pořídit nádherné fotografie? Vsaďte na smartphone iPhone 12 s kterým budete fotit jako nikdy předtím!

Plánujete dovolenou na kolech? Nezapomeňte si pořídit funkční cyklo triko a kalhoty. Koupíte je výhodně v e-shopu Kilpi!

Prodej dovolených

Dovolená na chatě je TOP!

I dovolená v ČR umí být stále okouzlující a plná zážitků. Stačí, když navštívíte Jeseníky či Krkonoše a zarezervujete si hezké chaty k pronájmu někde na okraji lesa nebo u potoku. Na své si přijde celá vaše rodina. Děti si pohrají u chaty, vy si uvaříte chutný guláš, a navíc si můžete naplánovat i turistiku po okolních lesích. Vybírat pěkné chaty můžete například na stránkách chaty Krkonoše, přes portál MegaUbytko.cz