Karavany Hobby 6× jinak

Zamilovali jste si karavaning a kempování natolik, že byste si letos namísto pronájmu rádi pořídili vlastní přívěs? Následující výběr by vám měl pomoci ujasnit si priority a pomoci vybrat konkrétní model, který bude nejlépe splňovat vaše požadavky a finanční možnosti. Zaměřili jsme se na německé karavany Hobby, které se těší nebývalé popularitě nejen u našich sousedů, ale v celé západní Evropě.

1. Hobby Ontour

Karavany Hobby Ontour jsou základní modelovou řadou o šířce 2,2 m a maximální délce 7 m, ve které si vzrušující dovolenou užije stejně dobře pár i rodina s dětmi. Na výběr máte celkem ze čtyř finančně dostupných modelů, z nichž nejlevnější vyjde na velice příznivých 365.000,- Kč bez DPH.

2. Hobby De Luxe

Modelová řada Hobby De Luxe je společně s řadou Excellent nejpočetnější, když si můžete vybrat z celkem třináct různých specifikací. Hned pět z nich přitom nabízí dětskou sekci, pročež jsou karavany Hobby De Luxe nejlepším řešením pro rodiny s malými cestovateli. Například v novém modelu De Luxe 515 UHK se s maximálním komfortem vyspí až sedm osob. Cenovka karavanů této řady startuje na 407.000,- Kč bez DPH.

3. Hobby De Luxe Edition

Za cenu od 404.000,- Kč bez DPH můžete při koupi karavanu vybírat ze série Hobby De Luxe Edition, která vyniká sportovním a dynamickým provedením vhodným k cestování. Samostatným tématem je moderní design interiéru, kde se můžete těšit na povrchovou úpravu v duchu javoru, elegantní čalounění Avus, červené lemování a luxusní antracitové prvky. Tři karavany z této edice disponují šířkou 2,5 m.

4. Hobby Excellent

Uspokojit karavanistické matadory, to je hlavní cíl řady Hobby Excellent čítající třináct modelů. Novinku pro sezonu 2019 představuje obytný přívěs Hobby Excellent 540 FU, jehož interiér vás v přední části zaujme komfortním sezením ve tvaru U, čímž zůstává nedotčen dostatek prostoru ve střední části s kuchyní, respektive v zadní části s francouzským dvoulůžkem. Cena startuje na 470 tisících bez DPH.

5. Hobby Prestige

I ty nejnáročnější cestovatele zvyklé na maximální pohodlí uspokojí obytné karavany Hobby Prestige ze segmentu vyšší střední třídy, které pořídíte také od 470.000,- Kč bez DPH. Hned deset z dvanácti modelů této řady spadá do váhové kategorie od 1 600 do 2 200 kg a disponuje šířkou 2,5 m. Uvnitř navozuje prémiovou atmosféru vhodně sladěný kontrast světlých a tmavých povrchů, nábytek v kombinaci Chesterfield OAK a Mangolie a chromové prvky.

6. Hobby Premium

Absolutní špičku mezi karavany Hobby reprezentují obytné přívěsy Hobby Premium v luxusní výbavě promyšlené do posledního detailu. Mezi hlavní lákadla patří zejména přepychový balíček s TFT ovládacím panelem, teleskopickým stolkem a dalšími doplňky, díky kterým se budete v karavanu doslova cítit jako v plnohodnotném bytě. Cena startuje na 546 tisících bez DPH. Prohlédnout si je můžete u jediného českého autorizovaného prodejce karavanů BURIMEX.

Publikováno: 28. 05. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Nikola Vondráková