Jakou část Alp zvolit pro lyžování?

Komu nestačí tuzemská lyžařská střediska, ten ocení dobrou polohu České republiky. Je totiž ideálním výchozím bodem pro lyžování v Alpách. Jaké jsou možnosti a kam je nejlepší vyrazit? S našimi tipy rozhodně chybu neuděláte. Sbalte si nezbytné vybavení pro zimní sporty a vydejte se za nezapomenutelnými zážitky! Portál InternetovyPoradce.cz, který funguje jako vyhledávač kvalitních produktů za dobrou cenu, doporučuje následující destinace:

Itálie

Země, která nemusí lákat jenom v souvislosti s letní dovolenou. Zaručeně vás nezklame ani ve chvíli, kdy jste milovníci zimních sportů. Lákají stovky kilometrů upravených sjezdovek a kvalitní hotely, stejně jako apartmány. Možných středisek, která navštívit, je celá řada. My doporučíme třeba všem velmi dobře známé Livigno, popřípadě Val di Fiemme. Nejedná se však o jediné kvalitní tipy, jelikož míst, kam vyrazit za dobrým lyžováním, je ještě o něco více. Další osvědčenou volbou jsou Val di Fassa aVal Gardena, Bormio, nebo i Madonna di Campiglio.

Rakousko

Druhá země, která se stává naším dobrým tipem na lyžování v Alpách, je samozřejmé Rakousko. Mnohé nadchne hlavně svou polohou, jelikož se jedná o našeho jižního souseda a tak stačí pár hodin a můžete být u lanovky, která vás vyveze vstříc zážitkům na kvalitních sjezdovkách. Jak je to s lokalitami? Určitě nebudete zklamáni, pokud zvolíte osvědčený Dachstein, který nabídne dostatek sněhu i v jarním období. Dalšími vyhlášenými středisky jsou vyhledávaný Kaprun - Zell am See, stejně jako třeba Kitzbühel. To je shrnut těch největších, ke kterým lze přidat i několik desítek menších.

Francie

I když se jedná o zemi lehce vzdálenou, určitě se vyplatí vyrazit, pokud se těšíte na kvalitní lyžovačku. Ani zde nebudete ochuzeni o kvalitní střediska, jako například Alpe d´Huez, nebo také Les 2 Alpes. I když ceny mohou být v porovnání s předchozími možnostmi vyšší, není to zase až o tolik, aby bylo nutné Francii ze svého výběru vyřadit.

Slovinsko

I když jde o zemi, kterou lyžaři teprve objevují, rozhodně má co nabídnout. Jedním z nejznámějších středisek je Krkavec, které patří mezi dominantu Julských Alp. Kromě kvality lyžování potěší i ceny, které jsou velmi podobné, jako v tuzemsku.

Publikováno: 07. 11. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Na hory

Autor: Nikola Vondráková